Bahçe İlaçlama

Bahçeler günümüzde son derece hızlı bir şekilde kentleşen, betonarme dünyamızda yeşil kalmayı başarabilmiş sınırlı yaşam alanlarından bir tanesidir. Dışarıdan bakıldığı zaman içerisinde bulundurduğu birçok farklı renkte olan çiçek türleri, farklı renklerde, farklı boylarda, farklı cinslerde olan ağaçlar ile bize mükemmel bir manzara sunan bahçeler asla kaybetmek istemeyeceğimiz, bir sonraki nesle aktarmak isteyeceğimiz türden çok değerli bir mirastır.

Günümüzde bahçeler eskisi kadar yaygın olmamakla birlikte genelde kırsal kesimlerde oldukça fazla bulunmaktadır. Bunun yanında büyük illerde bazı apartmanların kendilerine ait ufak çaplı sadece çiçek dikmeye elverişli bahçeleri bulunmaktadır. Bu sebep günümüzde zaten sayısı pek az olan bahçelerin korunması oldukça önemli bir meseledir.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır

Bahçelerin başlıca düşmanlarından bahsetmek istersek bu konuyu iki grup altında inceleyebiliriz. Bu gruplardan bir tanesi böcek, kemirgen ve haşereleri içerirken bir diğer grup ise insanlardan oluşmaktadır. İlk bakışta pek inandırıcı gelmese de insanlarda bahçelere en az haşereler ve böcekler kadar zarar veren canlılardır.

İlk olarak haşere, böcek ve kemirgen grubunun bahçeler üzerindeki kötü etkilerinden bahsedelim. Karınca, danaburnu, yılan, akrep, çiyan, örümcek, kırkayak, ağaç kurdu, kene, salyangoz bahçelerde yaşamayı seven ve bahçeler için birçok tehlike teşkil eden haşerelerdendir. Bu haşerelerin zarar verme yöntemleri ise farklılık göstermektedir. Örneğin karınca bitkilerin yapraklarına, çiçeklerine zarar verirken danaburnu doğrudan bitkinin ya da ağacın köküne saldırır. Ancak iki canlının da bulunduğu zararlı davranışın sonucu aynıdır. İki davranışta bitkinin kısa bir zaman içerisinde sararmasına, solmasına, yok olmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda bu haşerelerden bir kaçı sadece bahçe için zararlı olmayıp insan hayatını da tehlikeye atmaktadır.

Örnek olarak keneden bahsedebiliriz. Keneler insan hayatı için oldukça tehlikeli olan kırım Kongo kanamalı ateşinin yayılmasındaki başlıca etkenlerdir. Çok değil yakın geçmişte birçok insan sadece kenelerin bulaştırdığı kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı yüzünden hayatını kaybetmiştir. Haşerelerin, böceklerin ve kemirgenlerin bahçelere verdiği zararlardan kurtulmak biraz daha kolaydır.

Bahçe ilaçlama nasıl yapılır sorusunda cevap olarak yapılması gereken tek şey alanında uzman bir böcek ilaçlama firmasından bahçe ilaçlama hizmeti istemektir. Ancak hizmeti size verecek olan firmanın ekibinin bahçe ilaçlama konusunda uzman olması çok önemlidir. Aynı zamanda bahçe ilaçlama konusunda üretilmiş profesyonel ilaçları kullanmaları da son derece önemlidir. Aynı zamanda kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı onayının olması ve Dünya Sağlık Örgütü onayının olması çok önemli bir diğer konudur.

Bir diğer önemli husus ise ilaçların kullanım dozajıdır. Eğer ilaç çok az kullanılırsa haşerelere etki etmeyecektir. Aksi takdirde eğer fazla kullanılırsa da bitkilerinize, çiçeklerinize geri dönülmesi çok zor hasarlar verecektir. Bu hasarlar doğrultusunda da bahçeniz yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. Bu yüzden bahçenizi ilaçlatırken son derece titiz, düzenli çalışıldığından emin olmalısınız.

İletişim Numaralarımız

Cep ve Whatsapp: 0534 399 06 52

İlaçlama İletişim Hattı

sertifikalarımız

WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara