Dezenfeksiyon Hizmeti

Hijyen son zamanlarda oldukça popüler bir durumdadır. Dışarda veya evde fark etmeden, nerede olursa olsun dikkat etmek gerekir. Sadece hijyenik ile olmakla kalmayıp tedbiri elden de bırakmamak gerekir. Tedbir elden bırakıldığı zaman hijyen de zamanla azalmaktadır. Böylece başta sağlık olmak üzere birçok problem ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı bol bol elinizin dokunduğu veya yakınınızda olan nesneleri dezenfekte etmeye çalışın. Böylece daha sağlıklı bir ortamda oluşturmuş olacaksınızdır. Bunun için yapılabilecek en iyi işlem dezenfeksiyon hizmeti satın almaktır. Ortamın hijyeninin korumaya çalışırken bunun yanında bireysel hijyene de dikkat etmek gerekir. 

Dezenfeksiyon Hizmeti Nedir? 

Mikroorganizmalar ve virüslerin ortamdan yok edilmesi için yapılabilecek en kapsamlı ve detaylı bir işlemdir. Çoğunlukla ofisler, okul, toplu kullanılan alanlar ve zaman zaman evler en çok virüs ve mikroorganizma bulunduran mekanlardandır. Bu mekanlara iyi bir şekilde dezenfeksiyon uygulanmaz ise sadece bir değil neredeyse binlerce kişinin sağlığı büyük bir tehlike de olacaktır. Bundan dolayı yapılabilecek en iyi işlem düzenli olarak belirli firmalar tarafından dezenfeksiyon hizmeti almaktır. 

Pro İlaçlama Dezenfeksiyon Hizmeti Nasıl Yapılır? 

Dezenfeksiyon hizmet alanı oldukça geniş olduğundan dolayı tek bir tür ile bitmez. Dezenfeksiyon hizmetinin birden fazla türü vardır. Bu türler yüzey, alan ve birey olmak üzere birçok şekilde yapılabilir. Başta bilinen ve çok tercih edilen iki tür dezenfeksiyon uygulama çeşidi vardır. Bunlar sırasıyla şunlardır:

1.) Sterilizasyon

Nesne içi ya da dışı fark etmeden mikroorganizmaları öldürmek için kullanılan dezenfeksiyon hizmetine denir. İşlem ardından yaşayan mikroorganizmalar kesin bir şekilde oradan yok edilir veya öldürülür. Sterilizasyon yaparken başta oksijenli su ve alkol olmak üzere birçok dezenfekte özelliği bulunan maddeden yararlanılır. Tamamen ve kalıcı olan bu yöntem oldukça fazla tercih edilmektedir.

2.) Asepsis

Genellikle diğerlerine nazaran daha az tercih edilen Asepsis, virüs, parazit, mantar ve bakteri gibi hastalık yapan mikroorganizmalar için kullanılan türe verilen addır. Daha çok bilimsel alanlarda tercih edilmektedir.

3.) Antisepsi

Canlılar (başta insanlar ve hayvanlar) için tercih edilen bir yöntemdir. Kesin olarak sonuç alındığından dolayı bireysel olarak uygulanmaktadır. Dezenfektan maddelerinin su ile karıştırılarak hafif bir hale gelmesinin ardından canlı vücuda uygulanmasına denir. Çok eski zamanlardan bu yana yapılan bu işlem, canlılar için oldukça çözüme sahip bir yöntemdir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Sağlık çok önemli bir alan olduğundan dolayı çalışılan firmaların geçmişine ve hizmetine bakmanız gerekir. Bundan önce ise vizyonları ve başardıkları önemli işler, çalışma ortakları ve kaliteleri oldukça önemli bir durumdadır. Samsun Pro İlaçlama olarak dezenfeksiyon hizmetini profesyonel bir şekilde yapabiliriz. Uzun yıllardır var olan tecrübemize ilaveten, mutlu müşterilerimiz sizin için bir referans olabilir. Bizi seçmelerine neden olan birkaç diğer etken şunlardır.

-> Uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetin bir arada bulundurmaktayız.

-> Alanında eğitimli profesyonel çalışan kadrosuna sahip olmaktayız.

-> Çalışma alanında sağlık kurallarına önem verilecek şekilde tedbirler almaktayız.

İletişim ve Randevu İçin

  Cep ve Whatsapp: 0534 399 06 52

İlaçlama İletişim Hattı

sertifikalarımız

WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara