Fare İlaçlama

Küçük boyutları sayesinde her türlü alana kolay bir şekilde girebilen fareler, kemirgen yapılarının en yangın hayvanlarındandır. Çok yaygın olan bu kemirgen türü başta evler olmak üzere birçok alanda barınabilir ve üreyebilir. Pek temiz hayvanlar oldukları söylenemez. Genellikle mikrop, bakteri ve diğer insan sağlına zararlı canlı türlerini ortamdan ortama aktif bir şekilde taşır. Bundan dolayı ciddi seviyelerde sağlık problemlerine yaşama ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bulunduğu ortamın bilindik veya tecrübeli bir şirket tarafından fare ilaçlama çalışması yapılması gerekir.

Fare İlaçlama Nasıl Olur?

İlaçlama yapmadan önce belirli aşamalar vardır. Hazırlık, ekipman toplama ve son olarak ilaçlama aşamalarından ibarettir. Gerekli ekipmanlar temin edildikten sonra ilaçlama başlar. Fare ilaçlama adımları şu şekilde ilerlemektedir:

-> İlk olarak ilaçlanması gereken alan boşaltılmalıdır. Sadece yetkili kişilerin alanda bulunması yeterlidir.

-> Sıvı ilaç ile müdahale edilmeden önce farelerin özel yemler aracılığıyla kandırılması gerekmektedir.

-> Özel yemler sayesinde kokusunu alsalar bir kısa zaman süre içinde ölürler.

-> Eğer hala yaşıyorlar ise son aşama olan sıvı ile ilaçlama işlemi uygulanır. Farenin türüne göre ilaç değişiklik gösterdiğinden dolayı tür analizinin ardından ilaç belirlenir. Daha sonra ilaçlama işlemi yapılır ve böylece kesin bir sonuç verir.

İlaçlanma Sonrasında Ne Yapılması Gerekir?

Özel yem ile fare sorunu çözülmediği taktirde sıvı ilaçlama uygulanır. Sıvı ilaçlama da içinde birden fazla farklı kimyasal bileşene sahip olduğu için oldukça tehlikeli olabilir. İlaçlamanın ardından doğru adımlar ile sıvı ilaçlamadan zarar görmeden temizlik yapmak gerekir. Bazı önemli noktaları iyi bir şekilde temizlik gerekir. Fare ilaçlaması ardından temizlenebilecek yerlerden bir açı şunlardır:

-> Yatak, yastık ve yorgan gibi fazla vakit geçirilen alanların temizlenmesi gerekir.

-> Çocukların sürekli olarak aktif bir şekilde oyun oynadığı, oturduğu veya zaman geçirdiği yerlerin kesinlikle temizlenmesi gerekir.

-> Bireye ait olan eşyaların dikkatli bir şekilde hatasız olarak temizlenmesi gerekir.

-> Gün içinde çok fazla vakit geçirilen koltuk gibi alanların iyice temizlenmesi gerekir.

Bu temizlenmeler yapılmadığı taktirde ise yüzeyde kalan ilaç insanlar tarafından solunmasına sebep olur. Bu durumda ortaya büyük bir facia çıkar. Sonuç olarak zehirlenmelere kadar giden sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. İlaçlama öncesi temizlik ne kadar önemli ise sonrası da aynı şekilde önemlidir.

Peki Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Fare ilaçlama birçok kişinin ortak problemlidir. İlaçlama satın alacağınız firmanın mantıken size güven vermesini arzularsınız. Biz size o güveni veriyoruz. İlaçlanma öncesinde firmamızın ofisine gelirseniz veya herhangi bir yol ile ulaşırsanız, yapacağımız adımlar olmak üzere birçok içinizi rahatlatacak adımlardan bahsederiz. Bunun yanında bizden neden almanız için etki edecek diğer nedenler şunlardır:

-> İlaçlama konusunda her alanda birçok firmaya göre profesyonel olarak işlem yapmaktayız.

-> İlaçlarımız Sağlık Bakanlığının onayından geçmiştir. Bunların belgeleri vardır.

-> Yıllardır aktif bir müşteri kitlemizi sürekli olarak memnun etmekteyiz.

-> Bütçe dostu olan fiyatlar sayesinde hem kaliteli hizmet hem de ucuz hizmet alabilirsiniz.

İletişim Numaralarımız

Cep ve Whatsapp: 0534 399 06 52

İlaçlama İletişim Hattı

sertifikalarımız

WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara