Gümüş Böceği İlaçlama

Haşerelerin en belalılarından olan Lepisma saccharina, halk adıyla ise gümüş böceğidir. Yakın zamanlarda artış göstermekle beraber yaşamı oldukça zorlamaktadır. Her türlü bölgeye kolay bir şekilde adapte olabilen gümüş böceği ev, okul, ofis ve daha birçok yerde sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Başta sağlık sorunları normal gibi gözükse de ileri derece de bulaşıcı hastalıklar ve kalıcı hastalıklara sebep olmaktadır. Gümüş böceğinin barındığını fark ettiğiniz zaman yetkili ilaçlama firmalarından gümüş böceği ilaçlama hizmet satın almanız gerekir.

Gümüş Böceği Nedir?

13-25 mm uzunluğuna sahip olan ve dışarıdan bakıldığı zaman kendilerine has görünümü olduğundan dolayı gümüş böceği adı verilmiştir. Çoğu zaman yemek için protein besini yüksek değerli olan yiyecekler tercih ederler. Bulamadıkları zaman ise karbonhidratlara yönelirler. Oldukça küçük olmalarına rağmen yatay zeminde inanılmaz derece de hızlılardır. Duvarlar gibi dikey bölgelerde ise bu hızlar işe yaramadan yavaş bir şekilde hareket ederler. Ayrıca diğer haşere türlerine göre daha hızlı hareket ederler. Yumurtalayarak üreme yaptığından dolayı 50-100 arasında yumurta oluşturabilir. Yavru gümüş böcekleri yumurtadan kurtulduğu zaman ortalama olarak 6 yıl yaşamaktadır. Birden fazla türü olduğu için türüne göre yaşama süresi ufak yıllar değişebilir. ,

Yaşama alanı olarak ise genellikle temiz olmayan yerleri tercih ederler. Evin, ofisin, bahçenin veya çatı katının herhangi bir bölgesine kolay bir şekilde üreyebilir ve yaşayabilir. Böyle durumlarda gerekli tespitler yapıldıktan sonra gümüş böceği ilaçlama hizmeti almanız gerekir.

Gümüş Böceği Nasıl Tespit Edilir?

Olduğundan daha zor bir şekilde ayırt edilmektedir çünkü gümüş böcekleri genellikle geceleri ortaya çıkmaktadır. Işıktan kaçan bu böcekleri fark etmek için birkaç yol vardır. Bu yollardan bir ise kuytu köşelere oluşturduğu üreme yatağını bulmaktır. Üreme yatağına yumurtaları bırakacağından köşelere ve kapalı alanlara yapmayı tercih eder. Onun dışında arkasında bıraktığı dışkı izlerinden de fark edebilirsiniz. Dışkı kalıntıları küçük ve siyah renkte bir top gibidir. Bunları fark ettiğiniz zaman hemen yetkili bir firmayı aramanız gerekir. Gümüş böceği ilaçlama hizmeti alırsanız haşere probleminizden kesin bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ne Yapılması Gerekiyor?

Gümüş böceği tespit edildiğinde ufak çaplı olarak o bölgenin karantinaya alınması gerekiyor. Karantinaya aldıktan sonra ise basit yöntemler ile gümüş böceğinden kurtulabilirsiniz. İlk olarak basit bir şekilde gazete kağıdını su ile nemlendirerek dışarıya veya istediğniniz bir alana bırakabilirsiniz . Geceleri hareket ettiklerinden dolayı sabah baktığınız zaman gümüş böceklerinin hepsi gazete başında toplanmış durumda olacaktır. Bu durum işe yaramazsa kesin bir şekilde ilaçlama şirketinize başvurmanız gerekir.

Neden Firmamızı Tercih Etmelisiniz?

-> Gümüş Böceği istilası oldukça riskli olduğundan dolayı profesyonel şekilde işlem yapabiliriz.

-> Bakanlık tarafından verilen onaylı belgelere sahip olduğumuzdan dolayı sağlınızı düşünmekteyiz.

-> Birçok alanda uzun zamandır hizmet vermemizden dolayı alanımızda tecrübeliyiz.

-> Uygun fiyatlara işlem yaptığımızdan dolayı gümüş böceği ilaçlama işlemini bütçenize uygun şekilde yapabiliriz.

İletişim Numaralarımız

Cep ve Whatsapp: 0534 399 06 52

İlaçlama İletişim Hattı

sertifikalarımız

WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara