Hamam Böceği İlaçlama

Çoğunlukla evlerin veya ofisleri işgal etmesiyle tanığınız hamam böcekleri, pek çok kişi tarafından sevilmez. Bunun sebeplerinden biri ise istila ettikleri yerde insanlara rahatsızlık vermeleridir. Sadece rahatsızlık ile kalmayıp büyük sağlık sorunları teşkil etmektedir. Birçok kötü mikrop ve virüsü de kendileri ile beraber getirdiğinden başta farklı olarak kronik hastalıklara sebep olabilir. Karanlığı çok seven bu haşere türü oldukça hızlı olmasıyla beraber güneş ışığını sevmez. Geceleri aktif bir şekilde etrafta dolaşır.

Hamam Böceği Nasıl Oluşur? Nereden Gelir?

Çoğu zaman sağlıksız ve karanlık yerlerde oluşan hamam böceği, dünya çapında birçok yerin sorunu olmaktadır. Nemli ve karanlık alanları çok seven hamam böcekleri yapısı gereği böyle yerlerde üremektedir. Üremeleri sonucu daha da çoğalarak yaşadıkları bölgeyi istila etmektedir. Bundan dolayı yaşadığınız bölgelerin yerinde karanlık ve nemli yerler varsa bir önlem almanız gerekir. Aksi taktirde sadece ilaçlama yöntemi ile hamam böceklerinden kurtulabilirsiniz. En belalı haşere türlerinden biri olan hamam böcekleri için yemek ayrımı olmaz. Ciddi anlamda deyimin tabiri gereği ne bulurlarsa yerler. 

Hamam böcekleri her yerden gelebilir. En basit bir şekilde dışarıda alışveriş yaparken satın aldığınız bir poşet ile beraber bile gelmektedir. Aldığınız yerin karanlık ve nemli bir ortam olmaması gerekir çünkü böyle ortamları çok fazla severler. Ev içinde ise genel olarak çatı katı aralarında, lavabo dolaplarının altında veya hava boşluğu gibi yerlerde oluşabilir. Bu kısımların kuru kalmasını sağlayabilir veya düzenli olarak ilaçlayabilirsiniz.

Kolay Bir Şekilde Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulunur?

Bir yeri işgal etmeye başladıklarında veya işgal ettikçe oradan ayrılmaları imkansızdır. Bu durumda başta kesinlikle hamam böceği ilaçlama hizmeti almanız gerekiyor. Fakat ondan önce basit yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler ile daha dikkatli davrandığınız taktirde sayıları azalabilir ama kesin bir sonuç göstermez. Tedbirlerin bazıları şunlardır:

1.) Bulabilecekleri her şeyi yiyebileceklerinden dolayı çevrede açık bir şekilde herhangi bir ürünü bırakmamalısınız. Böylece temel besin kaynakları kesileceği için zor durumda kalacaklar.

2.) Sırf öldürmek veya hapsetmek amacıyla hamam böceklerine özel bazı tuzaklar vardır. Bu tuzakları yuva yaptıkları yere veya istila ettikleri yere yakın bir şekilde koyarsanız, hızlı bir şekilde azalma görürsünüz.

3.) Özel spreyler, sabunlar ve ilaçlar olmak üzere birçok öldürücü madde vardır. Bu maddeler ile hamam böceği sorununa son verebilirsiniz. Bundan önce evinizi işgal edenin hangi türe ait olduğunu öğrenmeniz gerekir. Birden fazla türü olduğu için öldürmek oldukça zordur.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Pro İlaçlama Samsun olarak uzun bir zamandır aktif bir şekilde müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Sunduğumuz hizmet makul fiyatlar olması ile beraber oldukça profesyonel işlerden ibarettir. Bunun dışında bizi tercih etmeniz için bazı nedenler daha vardır. O nedenler sırasıyla şu şekildedir:

-> Hamam böceği ilaçlama dahil olmak üzere birçok alanda hizmet vermekteyiz.

-> Profesyonel çalışanlarımız sayesinde kalıcı bir çözüme varabiliriz.

-> Sahte firmaların aksine sağlık bakanlığı tarafından onay almış bir firmayız.

İletişim Numaralarımız

Cep ve Whatsapp: 0534 399 06 52

İlaçlama İletişim Hattı

sertifikalarımız

WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara