Jel İlaçlama 

Haşere problemi zaman zaman yaşayabileceğimiz çok olağan sorunlar arasındadır. Problemin sebebini tam olarak bilemediğiniz durumlar olabilir. Yaz ayının gelmesiyle çoğalan böcekler, evde bulunan bir bitki ve bunun gibi çeşitli sebeplerden dolayı karşılaşabilirsiniz. Ancak korkmanız veya endişe etmeniz gereken bir problem değildir. Ne zaman yaşayabileceğinizi bilemeyeceğiniz haşere sorunları için birçok çözüm yolu bulunmaktadır. Bu çözüm yollarına örnek olarak kokulu ilaçlama, jel ilaçlama, sıvı ilaçlamayı verebiliriz. 

Jel İlaçlama Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

En bilindik ilaçlama yöntemlerinden birisi olan jel ilaçlama aslında diğer ilaçlama yöntemlerinin aksine bir yemdir. 2000 yılından sonra kullanılmaya başlanılan bu ilaçlama yöntemi haşereleri yemlemektedir. Böcek jeli de denilen bu ilaç hamam böceklerini yok etmek için kullanılır. Bir jeli özel aleti ile haşerelerin bulunduğu yere sıkmanız ile uygulanır. Yemi yutan haşereler genellikle hemen ölmezler, yaşamaya bir süre boyunca devam ederler. Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini ve dışkılarını yiyerek beslenirler. Yuvasında ölen haşere jelin etkisini bedeninde taşıdığı için diğer haşerelere de bulaştırır. Ölülerinden ve dışkılarından beslendikleri için kısa süre içerisinde tüm haşerelere bu ilaç bulaşarak hepsinin ölümüne ve yuvalarının kurumasına yol açacaktır. 

Jel İlaçlama Hangi Bölgelere Kullanılır?

Haşerelere karşı kesin bir sonuç veren jel ilaçlama yöntemi genel olarak haşerelerin yuvalarının bulunduğu alanlara veya sıklıkla görüldükleri yerlere kullanılır. 

Bu bölgeler genel olarak elektrik prizleri, ev aletlerinin içi, dolap arkaları ve ya dolap içleri olabilir. 

Jel İlaçlama İle İlgili Sıklıkla Sorulan Sorular

 • Bu yöntem kokulu mudur?
  • Hayır jel yöntemi kokusuz bir ilaçlama yöntemidir.
 • Bu yöntemi kullanmanın ardından kullanılan mekan terk edilmeli midir?
  • Kokusuz bir yöntem olduğu dolayısıyla kullanılan mekanın terk edilmesine gerekmemektedir.
 • İlaçlama evde bulunan diğer evcil hayvanlar için zararlı mıdır?
  • Evinizde bulunan evcil hayvanlarınız için hiçbir zararı bulunmamaktadır. Bu yöntem diğer canlıların dikkatini çekmez.
 • Uygulama yapılmasının ardından havalandırma yapılmalı mıdır?
  • İlaçlama yapılan mekanın herhangi bir havalandırma işlemi yapılmasında gerek duyulmaz. Hali hazırda kokusuz olduğu dolayısıyla herhangi bir soluma problemi ile karşı karşıya kalmazsınız.

Jel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu ilaçlar sadece haşereler için tasarlanmış olduğundan dolayı insanı rahatsız edecek bir kokusu bulunmamaktadır. Kendilerine özel kokuları ile haşereleri çekerek işlemektedir. Jel tüpünden kendi aleti ile çıkartılarak haşerelerin olduğu bölgeye uygulanır. Bu süreçte ilaçlama yapılan mekanı terk etmeniz gereksizdir. 

Jel İlaçlamanın Artı ve Eksi Yönleri Nelerdir?

Artı yönleri oldukça fazla bulunan bu yöntemin en büyük özelliği kokusuz olmasıdır. Etkisi ve kullanım mantığı sebebiyle kullanılan alana daha sonrasında gelebilecek diğer haşere türlerine de etki ederek etrafta bulunan ancak daha problem olarak kendisini belli etmeyen diğer türlerin de temizlenmesini sağlayabilir. Kullanımı oldukça basittir. Tek eksi olarak sayabileceğimiz yönü ölmesi çok zor olan haşereler için kullanılmamasıdır.

Neden Haşere İlaçlama İçin Bizi Tercih Etmelisiniz?

Pro İlaçlama Samsun olarak uzun bir zamandır aktif bir şekilde müşterilerimize hizmet sunmaktayız. Sunduğumuz hizmet makul fiyatlar olması ile beraber oldukça profesyonel işlerden ibarettir. Bunun dışında bizi tercih etmeniz için bazı nedenler daha vardır. O nedenler sırasıyla şu şekildedir:

-> Hamam böceği ilaçlama dahil olmak üzere birçok alanda hizmet vermekteyiz.

-> Profesyonel çalışanlarımız sayesinde kalıcı bir çözüme varabiliriz.

-> Sahte firmaların aksine sağlık bakanlığı tarafından onay almış bir firmayız.

-> Uzun yıllar boyu elde ettiğimiz tecrübelerimiz sayesinde müşteri güvenini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmamızın karşılığı olarak güven kazanmış bir firmayız.Bir cevap yazın


Gelen Sorular


WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara